Mustafa Ranczo Mustafa komfortowa agroturystyka nad morzem i stadnina koni fb
 
atrakcje

WARSZTATY AJURWEDA

POZNAJ NATURĘ UMYSŁU

Termin: 13 - 19 czerwca 2016

Miejsce: Bobolin koło Koszalina

Chciałbyś dowiedzieć się więcej o tym, jak działa umysł i poznać go od strony Filozofii Jogi, Psychologii Wedyjskiej oraz Ajurwedy? A może chciałabyś dowiedzieć jak powstają oraz skąd i dokąd prowadzą emocje? Zapraszamy! Tygodniowe warsztaty prowadzone przez lekarza medycyny ajurwedyjskiej, Partapa Chauhana, oraz nauczyciela duchowego, Satyanarayana Dasę, już w czerwcu w Bobolinie!

Struktura wykładów

Wykłady podzielić można na dwie części. Pierwsza, bardziej praktyczna, mówi o pielęgnacji umysłu, a w części drugiej głębiej poznamy jego naturę.

Część I – Pielęgnacja umysłu

Tematem warsztatów jest umysł. Jest to temat często nazywany subtelnym, ponieważ na pierwszy rzut oka traktuje o czymś, czego nie widać. Odpowiemy: Jaki jest związek pomiędzy umysłem, myślami, a naszym działaniem?

Jaka jest struktura umysłu i czym on właściwie jest?
Gdzie znajduje się umysł i jakie są jego podstawowe funkcje?
Skąd pochodzą i jaki cel mają emocje?
Czym jest ajurwedyjska koncepcja umysłu?
Partap Chauhan wyjaśni czym są zaburzenia umysłowe – kiedy mówimy o umyśle chorym, a kiedy o zdrowym. Jest to w kontekście popularnego trybu życia niesłychanie istotne, ponieważ w natłoku spraw i z przesytu informacji można czasami stracić głowę. Odradzając automatyczne sięganie po różne środki odprężające, powie nam jak nauczyć nasz umysł bycia spokojnym, zrównoważonym i wyciszonym, jednocześnie prowadząc aktywne życie osobiste i zawodowe.

Czym jest medytacja? Jaki jest jej cel?
Jaki wpływ na nasz umysł i samopoczucie ma dieta i styl życia?
Czym jest relaks i dlaczego warto stosować masaże?
Do tego każdego dnia prowadzony będzie program Jivananda, dzięki któremu, za sprawą prostych ćwiczeń ruchowych i oddechowych, będziemy mogli wnieść spokój i autentyczny uśmiech w nasze codzienne życie.

Część II – Głębsze poznawanie umysłu

Psychologia to greckie słowo oznaczające naukę o duszy, czyli o czymś, co nierozerwalnie wiąże się z duchowością – tematem otwierającym przed nami świat odmienny od tego, który zwykle poznajemy zmysłami. Przyjrzymy się

Jakie zasady panują w świecie wewnętrznym?
Kiedy możemy jasno stwierdzić, że poznaliśmy już naturę własnego umysłu?
W jaki sposób mitologia obrazuje nasze myśli i emocje?
Satyanarayana Dasa przedstawi nam jaka jest relacja pomiędzy duszą, a umysłem. Zapozna nas z historią i szczegółowo omówi podstawy filozofii Jogi – obszernej dziedziny wiedzy, której popularne ćwiczenia fizyczne są jedynie częścią. Opowie nam także wiele intrygujących historii, które pokazują jak zachowuje się umysł w zależności od sytuacji. Poznamy naukę wywodzącą się z Indii, która na przestrzeni wieków inspirowała wielkich europejskich myślicieli, takich jak Einstein, Jung czy Schopenhauer.

W jaki sposób Joga, jako filozofia, opisuje umysł?
Na czym polega Psychologia Wedyjska?
Skąd biorą się szkodliwe przyzwyczajenia i dlaczego tak trudno je przezwyciężyć?
W jaki sposób dusza postrzega świat?
Czym jest strach? Czym jest wiedza?
Na warsztatach będziemy mieli również okazję usiąść z mistrzem do medytacji, pośpiewać razem przy dźwiękach indyjskiej harmonii, a także być świadkiem wedyjskiego rytuału ognia, który ma na celu oczyszczenie umysłu, a swoją atmosferą przypomina przyjemne, wieczorne ognisko.

Lektorzy

Partap Chauhan jest lekarzem medycyny ajurwedyjskiej z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem. Wytrwale realizuje swoją misję, dzięki której Ajurweda dociera do coraz większej liczby domów. Od lat prowadzi kursy w Japonii, Francji, Polsce oraz na Litwie, a także wykłady w rozmaitych zakątkach świata. Jest współzałożycielem renomowanego Instytutu Jiva Ayurveda z siedzibą w Indiach. Został nagrodzony przez ONZ za projekt telemedycyny “TeleDoc”, a także przez Prezydenta Indii za promowanie rodzimej kultury. Na przestrzeni lat poznaliśmy go jako człowieka wyrozumiałego, ciepłego i o ogromnej, praktycznej wiedzy.

Satyanarayana Dasa jest wykształcony w zakresie Teologii, Sanskrytu, Prawa Indyjskiego, Mechaniki oraz Inżynierii Przemysłowej – mieszanka wiedzy równie fascynująca, co sama jego postać: osoby spokojnej i przenikliwej, jak też równej i serdecznej. Prowadzi wykłady praktycznie na całym świecie, tylko w tym roku odwiedzając RPA, Polskę, Niemcy, Francję oraz Stany Zjednoczone. Tak jak jego rodzony brat, Partap Chauhan, jest współzałożycielem Instytutu Jiva. Prowadzi aszram w indyjskiej miejscowości Wrindawan, gdzie pracuje głównie nad tłumaczeniami i komentarzami do literatury duchowej. Został nagrodzony przez Prezydenta Indii za wkład w kulturę kraju.

Zapraszamy

Będą to już dziewiąte z kolei warsztaty w Bobolinie, ale pierwsze skupiające się na samej naturze umysłu. Jest to obszerny temat, na którego zrozumienie należy dać sobie i czas, i odrobinę relaksu. Organizujemy je w miejscu, które bardzo dobrze się do tego nadaje – gdzie można odetchnąć i poczuć przestrzeń.

Rancho Mustafa (www.ranczomustafa.pl) znajduje niedaleko, bo piętnaście minut spacerem, od piaszczystej plaży. Posiłki przygotowujemy dla Państwa ze świadomością tego, jak ważne dla dobrego samopoczucia ciała i umysłu są jakościowe składniki oraz przyjazna atmosfera w kuchni. Dzięki porannym ćwiczeniom jogi będziemy mieli szansę pozytywnie nastroić się do reszty dnia, a tym z Państwa, którzy poszukiwać będą stanów jeszcze głębszego relaksu, swoje usługi oferować będą nasi zaufani masażyści.

Do Państwa dyspozycji przygotowaliśmy pokoje jedno, dwu, trzy i czteroosobowe. Bardzo prosilibyśmy o wcześniejsze przedstawienie nam swoich oczekiwań w kwestii zakwaterowania. Staramy się z całego serca, aby czuli się Państwo u nas swobodnie i komfortowo. Jeśli mają Państwo jakieś specjalne życzenia odnośnie pobytu, serdecznie prosimy o kontakt.

Plan warsztatów

Każdego dnia plan jest podobny z niewielkimi zmianami odnośnie wieczorów.

7:00 - 8:30 Poranna Joga z nauczycielką – ćwiczenia fizyczne i oddechowe.

9:00 - 9:45 Śniadanie.

10:00 - 13:00 Wykłady obu lektorów z piętnastominutową przerwą. Serwujemy napoje i owoce.

13:30 - 14:30 Czas na obiad.

14:30 - 17:00 Tak zwany czas wolny.

17:30 - 18:15 Program Jivananda. Ćwiczenia fizyczne i oddechowe z Partapem Chauhanem.

18:30 - 19:30 Kolacja.

19:30 - 21:00 Jak wcześniej, czas wolny.

21:00 - 22:00 Wieczorne spotkania. Medytacje, śpiewy, rozmowy.

Raz jeszcze, zapraszamy!

Rezerwacja miejsc:ela@ajurweda.pl 512 600 710 lub edasicinska@gmail.com, 512 326 111

Cena; 2250 zł (netto)

Warunkiem rezerwacji miejsca jest wpłata 1000 zł zaliczki na konto 50 1020 5558 1111 1184 2340 0175 PKO INTELIGO EDYTA SICINSKA

 


 
RANCZO MUSTAFA
76-156 Dąbki, BOBOLIN 2
tel./fax: +48 (94) 314 86 66 · kom. +48 605 296 866